ЖРК Славјански Универзитет

4 април 2022

Нашите девојки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет остварија нова победа

На 3 април 2022 (недела) нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет го одиграа седмото коло од плеј-аутот од Женската лига против ЖРК Шампион. Крајниот […]
28 март 2022

Уште 2 победи за нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет

Нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет викендов одиграа два натпревари.   На 26.03.2022 година (сабота) нашите ракометарки го одиграа шестото коло од плеј-аутот од […]
17 март 2022

Повторно победа за нашите девојки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет

На 16 март 2022 година (среда) нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет го одиграа четвртото коло во Женската Младинска Лига против екипата ЖРК […]
14 март 2022

Победа за нашите девојки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет

На 13 март 2022 (недела) нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет го одиграа петтото коло од плеј-аутот од Женската лига против РК Феникс АМС. […]
21 февруари 2022

Победа за нашите девојки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет

На 20 февруари 2022 (недела) нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет го одиграа второто коло од плеј-аутот од Женската лига против ЖРК Астибо. Крајниот […]
30 октомври 2021

Видан Насков за ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет

На ден 29.10.2021 година (петок) во Спортската сала „Цар Самоил“, г-дин Видан Насков, нашиот сограѓанин кој живее и работи во Шведска, на нашите ракометарки од ЖРК […]
4 септември 2021

ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет одигра пријателски натпревар против екипата на ЖРК Кузман Вардар

На 2 септември 2021 нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет одиграа пријателски натпревар против екипата на ЖРК Кузман Вардар. Најефикасни во нашата екипа беа […]
26 август 2021

МСУ додели стипендии за три ракометарки од ЖРК Славјански Универзитет

Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ е единствен универзитет кој има свој клуб во женската ракометна Супер лига. Денеска три наши ракометарки (Наталија Манева, Елена Вучевска […]
11 август 2021

ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет се подготвува за новата сезона на Пониква

Ракометарките од нашиот ракометен клуб ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет деновиве се на Пониква каде се подготвуваат за новата натпреварувачка сезона.