ЖРК Славјански Универзитет

12 јули 2024

Татјана Блажевска потпиша договор со ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет и стана стипендистка на МСУ

На 11.07.2024 година, со гордост објавуваме дека Татјана Блажевска потпиша договор со ЖРК Овче Поле и истовремено стана стипендистка на Меѓународен Славјански Универзитет. Овој значаен чекор […]
19 септември 2023

Прв натпревар и прва победа сезонава за нашите ракометарки од ЖРК Овче поле – Славјански Универзитет

Нашиот женски ракометен клуб Овче Поле – Славјански Универзитет ја започна новата сезона со победа против Шампион – 30:22.  Прв натпревар и прва победа на нашите […]
2 јуни 2023

Меѓународен Славјански Универзитет го освои второто место на Државниот универзитетски куп во ракомет во женска конкуренција

Меѓународен Славјански Универзитет го освои второто место на Државниот универзитетски куп во ракомет во женска конкуренција кој се одржа во спортската сала „Цар Самоил” во Свети […]
25 февруари 2023

Под покровителство на МСУ се одржа 30-то јубилејно издание на манифестацијата „Асовите бираат асови“

На 24 февруари (петок) во Mayberry Highway Hotel Свети Николе се одржа јубилејното 30-то издание на манифестацијата „Асовите бираат асови“, на која се прогласуваат најдобрите спортисти […]
12 декември 2022

Нова победа на нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет

На 12 декември нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет по обезбедениот пласман во плеј-оф фазата во Женската Суперлига, на гостувањето во Прилеп кај Деспина […]
13 октомври 2022

Четврта победа во низа за нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет

На 8 октомври 2022 нашите ракометарки ја остварија четвртата победа во низа во Женската Суперлига против екипата на ЖРК Деспина од Прилеп со резултат 33-27. Во […]
23 септември 2022

Победа за нашите девојки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет

На 22 септември 2022 (четврток) нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет го одиграа третото коло од Женската лига против ЖРК Кузман Вардар. Крајниот резултат […]
31 август 2022

Нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет земаа учество на турнирот организиран од ЖРК Ѓорче Петров

Нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет учествуваа на турнирот кој го организираше ЖРК Ѓорче Петров. Ракометарките одиграа три одлични натпревари и покажаа дека можат […]
18 јули 2022

Нашите ракометарки – стипендистки во посета на МСУ

На 18.07.2022 година (вторник) нашите ракометарки – стипендистки беа во посета на МСУ. Тие остварија средба заедно со тренерот и координаторот за сите возрасни групи Илија […]
9 јули 2022

МСУ додели уште една стипендија на новата ракометарка на ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет

Меѓународен Славјански Универзитет е единствен универзитет кој има свој клуб во женската ракометна Супер лига. На 7 јули 2022 година (четврток) уште една ракометарка потпиша договор […]
5 јули 2022

МСУ додели стипендии за три ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет

Меѓународен Славјански Универзитет е единствен универзитет кој има свој клуб во женската ракометна Супер лига. Денеска три ракометарки потпишаа договор со нашиот клуб и со тоа […]
4 јули 2022

Ракометарките од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет го прославија првото место во плеј-аут табелата во Женската лига

На 4 јули 2022 година (понеделник) нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет заедно со управата на клубот присуствуваа на свечената вечера по повод oсвоено […]
30 мај 2022

Успешен завршеток на натпреварувачката сезона за нашите девојки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет

Нашите девојки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет го одиграа последното коло од плеј-аут фазата во Женската лига и остварија победа од 28:32 над екипата […]
23 мај 2022

Повторно победа за нашите девојки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет

Нашите девојки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет го оправдаа првото место на плеј-аут табелата во Женската лига со 29 бода и во претпоследниот натпревар […]
18 април 2022

Нова победа за нашите девојки за ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет

Нашите девојки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет продолжуваат со победничките игри во плеј-аутот во Женската лига. На 16.04.2022 година (сабота) на домашен терен ја совладаа […]