Награди

3 јануари 2023

Нашата студентка Ирена Маџгаљ ја доби наградата за најдобар студент на Општина Бијело Поље, Црна Гора

Нашата студентка од Црна Гора, Ирена Маџгаљ, ја доби наградата за најдобар студент на Општина Бијело Поље за 2022 година. Ирена е студентка на Факултетот за […]
29 декември 2022

М-р Михаела Ѓорчева, бренд менаџер на МСУ, на листата Најуспешни битолчани за 2021 година

На гала манифестацијата „Најуспешни битолчани“ организирана од најстариот локален весник во државата, Битолски весник, на м-р Михаела Ѓорчева, бренд менаџер на Меѓународен Славјански Универзитет, беше доделено […]
19 ноември 2022

Доделена наградата „13 Ноември“ за постигнувања во образованието на нашиот проф. д-р Ристо Малчески

На свеченост во Националната опера и балет по повод Денот на ослободувањето на Скопје, Град Скопје на 13 ноември ја додели наградата „13 Ноември“ за 2022 […]
21 март 2022

Успешно заврши меѓународниот шаховски турнир „Славјански“ на МСУ во Битола

На 20.03.2022 година (недела) заврши и вториот ден од меѓународниот шаховски турнир „Славјански“ на кој учествуваа повеќе од 150 шахисти од 5 држави. На доделувањето на […]
25 декември 2021

МСУ помеѓу наградените на НАЈУСПЕШНИ БИТОЛЧАНИ 2021

Меѓународен Славјански Универзитет Г. Р. Державин е еден од добитниците на наградата НАЈУСПЕШНИ БИТОЛЧАНИ 2021 во областа на високото образование. Наградата е за Меѓународниот филозофскиот дијалог […]
18 декември 2021

Плакета за МСУ и признание за ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет по повод празникот Свети Никола

Меѓународен Славјански Универзитет „Гаврило Романович Державин“ и ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет беа помеѓу наградените по повод празникот Свети Никола. Свечената академија се одржа на […]
5 октомври 2021

Нашата студентка Биљана Лотеска доби Признание за просветен работник на годината 2020/2021

Годинава за Светскиот ден на учителите имаме да споделиме убава вест! Нашата студентка Биљана Лотеска доби Признание за просветен работник на годината 2020/2021 од Сојузот на […]
29 август 2021

Босанската академија на науките и уметностите „Кулин бан“ му додели сребрена плакета на нашиот професор Хаџиб Салкиќ

Босанската академија на науките и уметностите „Кулин бан“ денес на нашиот професор Хаџиб Салкиќ му додели сребрена плакета за значаен придонес во активностите и работата на […]
6 јуни 2021

На МСУ во Битола врачена наградата на Битолски весник „Тоде Петревски“

Во присуство на членовите на најтесното семејство, новинари и почитувачи на неговото дело, на 28 мај во амфитеатарот на Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ во […]
25 декември 2020

МСУ го доби престижното признание Македонски квалитет од ССКМ

Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ и уште девет претпријатија денес го добија престижното признание за македонски квалитет, што традиционално, секоја година го доделува Сојузот на […]
18 декември 2020

Сајт на годината: Нашата веб страница на високото трето место во категоријата Образование, наука и култура

Македонската дигитална маркетинг агенција „Media Solutions“ годинава по 11 пат го организираше изборот на Сајт на годината и од вкупно 533 номинирани сајтови прогласи по три […]
24 јули 2020

Врачена првата плакета на  Киноверзум – 3D кино во Свети Николе

Вечерва во Аурора Ресорт & Спа – Берово беше врачена првата плакета на  Киноверзум – 3D кино во Свети Николе за посебен придонес во афирмацијата на […]
29 мај 2020

Доделена 16-та новинарска награда „Тоде Петрески“ на карикатуристот и сатиричарот Блаже Докуле

Денес, на Меѓународниот Славјански Универзитет во Битола беше доделена по 16-ти пат новинарската награда „Тоде Петрески“ која ја доделува „Битолски весник“. Добитник на наградата оваа година […]
3 декември 2019

Успешно заврши шаховскиот турнир Державин

Антон Златков е победник на младинскиот шаховски турнир „Державин 2019“ што викендов се одигра во Битола, при што бодовно беше изедначен со Андреј Велјановски, но Златков […]
25 мај 2019

Најдобриот средношколски есеј напишан од ученичка од Прилеп

На 24-ти мај беа доделени наградите од Конкурсот за средношколски есеи организиран од Институтот за култура при Меѓународен Славјански Универзитет. Првото место припадна на ученичка од […]