Студентски активности

16 август 2023

Кугларки од Пелистер Пин на камп за најдобрите млади куглари во Хрватска

Летово четири млади кугларки од кугларскиот клуб Пелистер Пин од Битола беа дел од Кампот за најдобрите млади хрватски куглари организиран од Хрватскиот кугларски сојуз. Кампот […]
2 јуни 2023

Меѓународен Славјански Универзитет го освои второто место на Државниот универзитетски куп во ракомет во женска конкуренција

Меѓународен Славјански Универзитет го освои второто место на Државниот универзитетски куп во ракомет во женска конкуренција кој се одржа во спортската сала „Цар Самоил” во Свети […]
23 мај 2023

Универзитетска лига: МСУ го освои второто место на државно ниво

На 23 мај 2023 година (вторник) во Тетово, беше одиграно последното коло од Универзитетската лига во футсал. Во лигата настапуваат најголемите универзитети во земјата. Меѓународен Славјански […]
11 мај 2023

Универзитетска лига: МСУ со трета убедлива победа – 4:2 над екипата на УКЛО

Нова, трета по ред победа за Меѓународен Славјански Универзитет во Универзитетската лига, денес 4:2 над екипата на Универзитет „Св. Климент Охридски” од Битола. Во спортската сала […]
4 мај 2023

Универзитетска лига: МСУ со уште една убедлива победа од 6:2 над екипата на Универзитет на Југоисточна Европа – Тетово

На 4 мај 2023 година (четврток) во Скопје, во спортската сала „Македонски херои“ беше одиграно третото коло од Универзитетската лига во футсал. Во лигата настапуваат најголемите […]
23 март 2023

Претставници од МСУ присуствуваа на дискусија организирана од Агенцијата за млади и спорт

На 23 март 2023 година во Мисија на ОБСЕ, Скопје со почеток од 11:00 часот се одржа дискусија со чадор организациите и средношколската унија. На дискусијата […]
14 март 2023

Шаховски турнир Славјански 2023

Почитувани шахисти, Ве информираме дека претстојниот турнир, првично закажан за мај 2023 година е презакажан за октомври 2023 година. Точниот датум на презакажаниот турнир во октомври […]
1 март 2023

Студенти од МСУ на семинар на тема Парламентот (Собранието) како основна институција на парламентарното право

Денес, 1 март 2023, студенти од Факултетот за правни науки при Меѓународен Славјански Универзитет под менторство на д-р Јагода Митревска учествуваа на еднодневен семинар за студенти […]
25 февруари 2023

Под покровителство на МСУ се одржа 30-то јубилејно издание на манифестацијата „Асовите бираат асови“

На 24 февруари (петок) во Mayberry Highway Hotel Свети Николе се одржа јубилејното 30-то издание на манифестацијата „Асовите бираат асови“, на која се прогласуваат најдобрите спортисти […]
3 јануари 2023

Нашата студентка Ирена Маџгаљ ја доби наградата за најдобар студент на Општина Бијело Поље, Црна Гора

Нашата студентка од Црна Гора, Ирена Маџгаљ, ја доби наградата за најдобар студент на Општина Бијело Поље за 2022 година. Ирена е студентка на Факултетот за […]
20 декември 2022

Одржана интерактивна работилница на тема „НЕдискриминација“ на МСУ во Битола

На 19.12.2022 на Факултетот за психологија при Меѓународен Славјански Универзитет проф. д-р Сашо Кочанковски и Центарот за човекови права АМОС од Битола го промовираа електронското издание […]
12 декември 2022

Нова победа на нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет

На 12 декември нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет по обезбедениот пласман во плеј-оф фазата во Женската Суперлига, на гостувањето во Прилеп кај Деспина […]
6 декември 2022

Универзитетска лига: МСУ со победа 5:2 над екипата на УГД – Штип

Денес, во Скопје, во спортската сала на Факултетот за физичко образование, спорт и здравје беше одиграно првото коло од Универзитетската лига во футсал. Во лигата настапуваат […]
24 ноември 2022

Претставници од МСУ на работна средба организирана од Чадор младинските организации и Студентските сојузи од сите универзитети во Р. С. Македонија

На 24 ноември со почеток од 10:30 часот во Хотел Гардениа, Велес се одржа работна средба организирана со Чадор младинските организации и Студентските сојузи од сите […]
13 октомври 2022

Четврта победа во низа за нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет

На 8 октомври 2022 нашите ракометарки ја остварија четвртата победа во низа во Женската Суперлига против екипата на ЖРК Деспина од Прилеп со резултат 33-27. Во […]