Михаела Ѓорчева

2 октомври 2023

Прв академски час за нашите бруцоши во Свети Николе и Битола

Денес истовремено започна првиот академски час за студентите на Меѓународен Славјански Универзитет во Свети Николе и Битола. На настанот студентите можеа да се запознаат со професорите, […]
30 септември 2023

Посета на School of Aging Studies при University of South Florida во Флорида, САД

М-р Михаела Ѓорчева и Иван Спасев, членови на Управниот Одбор на Меѓународен Славјански Универзитет на 27 септември 2023 година остварија посета на School of Aging Studies […]
29 септември 2023

Проф. д-р Јордан Ѓорчев назначен за член на Управен одбор на Балканскиот универзитетски центар

Денес, 29 септември 2023 година, на Великотрновскиот универзитет „Св. св. Кирил и Методиј“ во Бугарија се одржа Основачко собрание на кое едногласно се одлучи да се […]
28 септември 2023

Киноверзум: на фестивалот „Браќа Манаки“ потпишан меморандум за соработка помеѓу киноприкажувачите

Со потпишување на меморандум за соработка, во рамките на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола на 28 септември 2023 година беше направен првиот чекор за формирање на […]
27 септември 2023

Потпишан меморандум за соработка помеѓу Меѓународен Славјански Универзитет и Евротип

Денес, 27 септември 2023 година на Меѓународниот Славјански Универзитет во Битола беше потпишан меморандум за соработка помеѓу Меѓународниот Славјански Универзитет и Евротип, спортски обложувалници, компанија која […]
19 септември 2023

Прв натпревар и прва победа сезонава за нашите ракометарки од ЖРК Овче поле – Славјански Универзитет

Нашиот женски ракометен клуб Овче Поле – Славјански Универзитет ја започна новата сезона со победа против Шампион – 30:22.  Прв натпревар и прва победа на нашите […]
16 септември 2023

М-р Михаела Ѓорчева од МСУ на претпремиерно прикажување на филмот Fair Play во Њујорк

Во рамки на 2023 Forbes Power Women’s Summit, м-р Михаела Ѓорчева, член на Управен Одбор на Меѓународен Славјански Универзитет и основач на единствениот македонски ланец на […]
15 септември 2023

М-р Михаела Ѓорчева од МСУ на 2023 Forbes Power Women’s Summit во Њујорк

М-р Михаела Ѓорчева, член на Управен Одбор на МСУ и основач на Киноверзум во Њујорк ги претставуваше Киноверзум и Меѓународен Славјански Универзитет на престижниот 2023 Forbes […]
10 септември 2023

Успешно реализирана обуката од Еразмус+ проектот “Together for the digital future of Kyustendil”

Меѓународен Славјански Универзитет и Центарот за стручно образование при Евро-славјанска заедница од Ќустендил неделава успешно ја завршија 7-дневната обука насочена кон зголемување на дигиталниот капацитет на […]
16 август 2023

Кугларки од Пелистер Пин на камп за најдобрите млади куглари во Хрватска

Летово четири млади кугларки од кугларскиот клуб Пелистер Пин од Битола беа дел од Кампот за најдобрите млади хрватски куглари организиран од Хрватскиот кугларски сојуз. Кампот […]
8 август 2023

Ѓуфте Акин од Istanbul Gelisim University во посета на МСУ во рамките на програмата Еразмус+

Ѓуфте Акин од Istanbul Gelisim University – Истанбул, Република Турција деновиве e во посета на Меѓународен Славјански Универзитет во рамките на програмата Еразмус+, во делот на […]
21 јуни 2023

Лондон: м-р Михаела Ѓорчева на тркалезна маса заедно со Forbes и Courtyard by Marriott

На покана на престижното американско бизнис списание Forbes и хотелот Courtyard London Heathrow во сопственост на најголемиот ланец хотели во светот, Marriott, м-р Михаела Ѓорчева, член […]
3 јуни 2023

Професорки од Португалија и Полска во посета на МСУ во рамките на Еразмус+ програмата

Деновиве Меѓународен Славјански Универзитет беше домаќин на професорки од Португалија и Полска во рамките на Еразмус+ програмата. Д-р Елса Барбоса доаѓа од Политехничкиот институт во Бежа, […]
2 јуни 2023

Меѓународен Славјански Универзитет го освои второто место на Државниот универзитетски куп во ракомет во женска конкуренција

Меѓународен Славјански Универзитет го освои второто место на Државниот универзитетски куп во ракомет во женска конкуренција кој се одржа во спортската сала „Цар Самоил” во Свети […]
1 јуни 2023

Преставници од МСУ земаа учество на FIRESTARTER 2023, првата меѓународна конференција за искуство на клиенти и вработени

М-р Михаела Ѓорчева, член на Управен Одбор на Меѓународен Славјански Универзитет и Софија Радончиќ од Службата за Е-учење при МСУ земаа учество на FIRESTARTER 2023, првата […]