Студентски активности

3 јануари 2023

Нашата студентка Ирена Маџгаљ ја доби наградата за најдобар студент на Општина Бијело Поље, Црна Гора

Нашата студентка од Црна Гора, Ирена Маџгаљ, ја доби наградата за најдобар студент на Општина Бијело Поље за 2022 година. Ирена е студентка на Факултетот за […]
20 декември 2022

Одржана интерактивна работилница на тема „НЕдискриминација“ на МСУ во Битола

На 19.12.2022 на Факултетот за психологија при Меѓународен Славјански Универзитет проф. д-р Сашо Кочанковски и Центарот за човекови права АМОС од Битола го промовираа електронското издание […]
12 декември 2022

Нова победа на нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет

На 12 декември нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет по обезбедениот пласман во плеј-оф фазата во Женската Суперлига, на гостувањето во Прилеп кај Деспина […]
6 декември 2022

Универзитетска лига: МСУ со победа 5:2 над екипата на УГД – Штип

Денес, во Скопје, во спортската сала на Факултетот за физичко образование, спорт и здравје беше одиграно првото коло од Универзитетската лига во футсал. Во лигата настапуваат […]
24 ноември 2022

Претставници од МСУ на работна средба организирана од Чадор младинските организации и Студентските сојузи од сите универзитети во Р. С. Македонија

На 24 ноември со почеток од 10:30 часот во Хотел Гардениа, Велес се одржа работна средба организирана со Чадор младинските организации и Студентските сојузи од сите […]
13 октомври 2022

Четврта победа во низа за нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет

На 8 октомври 2022 нашите ракометарки ја остварија четвртата победа во низа во Женската Суперлига против екипата на ЖРК Деспина од Прилеп со резултат 33-27. Во […]
3 октомври 2022

Над 100 бруцоши присуствуваа на првиот академски час и свеченото врачување на индекси на МСУ во Битола

Над 100 бруцоши присуствуваа на првиот академски час, како и на свеченото врачување на индекси кое се одржа на 3 октомври на МСУ во Битола. Настанот […]
23 септември 2022

Победа за нашите девојки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет

На 22 септември 2022 (четврток) нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет го одиграа третото коло од Женската лига против ЖРК Кузман Вардар. Крајниот резултат […]
4 септември 2022

МСУ и годинава учествуваше на Трчај Бе во Битола

Меѓународен Славјански Универзитет како поддржувач на спортот и спортските актувности и годинава може да се пофали со учество на дел од вработените од кампусот Битола на […]
31 август 2022

Нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет земаа учество на турнирот организиран од ЖРК Ѓорче Петров

Нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет учествуваа на турнирот кој го организираше ЖРК Ѓорче Петров. Ракометарките одиграа три одлични натпревари и покажаа дека можат […]
18 јули 2022

Нашите ракометарки – стипендистки во посета на МСУ

На 18.07.2022 година (вторник) нашите ракометарки – стипендистки беа во посета на МСУ. Тие остварија средба заедно со тренерот и координаторот за сите возрасни групи Илија […]
14 јули 2022

Конкурс за стипендирање на спортисти – 2022/2023

Од академската 2022/23 година МСУ воведува Програма за стипендирање спортисти со која ќе ја стипендира школарината за студирање на активните спортисти со 20% од целокупните трошоци […]
9 јули 2022

МСУ додели уште една стипендија на новата ракометарка на ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет

Меѓународен Славјански Универзитет е единствен универзитет кој има свој клуб во женската ракометна Супер лига. На 7 јули 2022 година (четврток) уште една ракометарка потпиша договор […]
5 јули 2022

МСУ додели стипендии за три ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет

Меѓународен Славјански Универзитет е единствен универзитет кој има свој клуб во женската ракометна Супер лига. Денеска три ракометарки потпишаа договор со нашиот клуб и со тоа […]
4 јули 2022

Ракометарките од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет го прославија првото место во плеј-аут табелата во Женската лига

На 4 јули 2022 година (понеделник) нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет заедно со управата на клубот присуствуваа на свечената вечера по повод oсвоено […]