Студентски активности

30 мај 2022

Успешен завршеток на натпреварувачката сезона за нашите девојки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет

Нашите девојки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет го одиграа последното коло од плеј-аут фазата во Женската лига и остварија победа од 28:32 над екипата […]
23 мај 2022

Повторно победа за нашите девојки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет

Нашите девојки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет го оправдаа првото место на плеј-аут табелата во Женската лига со 29 бода и во претпоследниот натпревар […]
18 април 2022

Нова победа за нашите девојки за ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет

Нашите девојки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет продолжуваат со победничките игри во плеј-аутот во Женската лига. На 16.04.2022 година (сабота) на домашен терен ја совладаа […]
15 април 2022

Студенти и предавачи од Факултетот за безбедносно инженерство при МСУ во посета на Рударско-енергетскиот комбинат – Битола

На 15 април 2022 година (петок) група студенти и предавачи од Факултетот за безбедносно инженерство беа во посета на Рударско-енергетскиот комбинат (РЕК) – Битола. Во текот […]
8 април 2022

Четврта победа во низа за нашите девојки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет

Нашите девојки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет продолжуваат со победничките игри во плеј-аутот во Женската лига. На 07.04.2022 година (четврток) на домашен терен ја совладаа […]
4 април 2022

Нашите девојки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет остварија нова победа

На 3 април 2022 (недела) нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет го одиграа седмото коло од плеј-аутот од Женската лига против ЖРК Шампион. Крајниот […]
31 март 2022

Студенти од Факултетот за правни науки при МСУ заедно со доц. д-р Марија Гроздановска во посета на Основен суд Битола

Денес е ден на македонското правосудство. На овој ден во 1945 година е донесена Повелба на АСНОМ за устројството на редовните народни судови на Федерална Македонија […]
28 март 2022

Уште 2 победи за нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет

Нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет викендов одиграа два натпревари.   На 26.03.2022 година (сабота) нашите ракометарки го одиграа шестото коло од плеј-аутот од […]
21 март 2022

Успешно заврши меѓународниот шаховски турнир „Славјански“ на МСУ во Битола

На 20.03.2022 година (недела) заврши и вториот ден од меѓународниот шаховски турнир „Славјански“ на кој учествуваа повеќе од 150 шахисти од 5 држави. На доделувањето на […]
19 март 2022

На МСУ во Битола започна меѓународниот шаховски турнир „Славјански“

Денес на Меѓународен Славјански Универзитет во Битола се одржуваат два меѓународни шаховски турнири, еден сениорски и еден младински кои се во целосна организација на МСУ со […]
17 март 2022

Повторно победа за нашите девојки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет

На 16 март 2022 година (среда) нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет го одиграа четвртото коло во Женската Младинска Лига против екипата ЖРК […]
14 март 2022

Победа за нашите девојки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет

На 13 март 2022 (недела) нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет го одиграа петтото коло од плеј-аутот од Женската лига против РК Феникс АМС. […]
1 март 2022

Студенти од МСУ подаруваат мартинки по повод 1-ви март

Годинава студентите од Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ изработија мартинки по повод 1-ви март. Со љубов и трудољубивост нашите студенти ги изработуваа мартинките кои подоцна […]
21 февруари 2022

Победа за нашите девојки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет

На 20 февруари 2022 (недела) нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет го одиграа второто коло од плеј-аутот од Женската лига против ЖРК Астибо. Крајниот […]
27 јануари 2022

Шаховски турнир Славјански 2022

Меѓународниот Славјански Универзитет организира два турнири во шах Славјански 2022. Турнирите ќе се одржат од 19.03.2022 до 20.03.2022 година во Меѓународниот Славјански Универзитет во Битола. А […]