Нова победа на нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет

Во Киноверзум премиерно се одигра монодрамата Петте фази на преболувањето
12 декември 2022
Пријава за уметничка работилница: „Зимска бајка“
15 декември 2022

Нова победа на нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет

На 12 декември нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет по обезбедениот пласман во плеј-оф фазата во Женската Суперлига, на гостувањето во Прилеп кај Деспина триумфираа со 21:19.

Најефикасни во нашиот тим беа Елена Вучевска со 7 и Анастасија Сентовска со пет погодоци.