Четврта победа во низа за нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет

Вработени од МСУ беа дел од работилницата Свети Николе организирана од Здружението Споделено знаење
10 октомври 2022
Денес на кампусот во Битола се одржа обука на тема „Организација на мобилни градилишта“
14 октомври 2022

Четврта победа во низа за нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет

На 8 октомври 2022 нашите ракометарки ја остварија четвртата победа во низа во Женската Суперлига против екипата на ЖРК Деспина од Прилеп со резултат 33-27.

Во моментов тие се на првото место на табелата со 12 бода.