Победа за нашите девојки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет

Врачени сертификатите од обуката за CNC програмери и оператори
20 февруари 2022
10 Академии за 10 модерни професии – Генијален попуст од 15% само за студентите на МСУ на сите Семос Академии до 8-ми март
21 февруари 2022

Победа за нашите девојки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет

На 20 февруари 2022 (недела) нашите ракометарки од ЖРК Овче Поле Славјански Универзитет го одиграа второто коло од плеј-аутот од Женската лига против ЖРК Астибо. Крајниот резултат беше 29:21 – победа за нашите ракометарки.

Најефикасни во нашиот тим беа Елена Вучевска и Анастасија Сентовска со по 6 гола.