Успешен завршеток на натпреварувачката сезона за нашите девојки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет

Свечено врачени дипломите нa дипломците и магистрите на МСУ во Битола
25 мај 2022
Промовирана збирката есеи „Средношколски размислувања – 6“
30 мај 2022

Успешен завршеток на натпреварувачката сезона за нашите девојки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет

Нашите девојки од ЖРК Овче Поле – Славјански Универзитет го одиграа последното коло од плеј-аут фазата во Женската лига и остварија победа од 28:32 над екипата на ЖРК Шампион. Со оваа победа тие само го потврдија првото место во плеј-аут табелата во Женската лига со 32 бода.


.