Во Охрид одржан бесплатен семинар на тема „Како да излеземе од нашата комфорна зона“

МСУ потпиша меморандум за соработка со Првата детска амбасада во светот Меѓаши
20 август 2019
Алумни клуб: Милена живее и работи во Норвешка како сметководител со диплома од Славјански
4 септември 2019

На 30.08.2019 г. во салата на Хотел „Unique“ во Охрид се одржа бесплатен семинар организиран од страна на Европскиот институт за менаџмент, право и дипломатија во соработка со Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ на тема „Како да излеземе од нашата комфорна зона”.

Предавач на настанот беше проф. д-р Зендел Абедин Шехи а посебна Благодарница беше доделена на проф.д-р Јордан Ѓорчев за долгогодишната соработка. Претставник на универзитетот, м-р Јасмина Пресилска ја прими оваа благодарница.