Одржана конференција во контекст на проектот „Кампања за родова инклузија и родово изедначување на правата на жените и девојките со попреченост“

Параглајдеристот Борјан Јовановски на второ место на светската ранг листа
5 јули 2019
Студенти од Славјански на летна школа во Тамбов, Русија
21 јули 2019

Денес, 16.07.2019 (вторник), во просториите на Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ во Свети Николе, беше одржана конференција во контекст на проектот „Кампања за родова инклузија и родово изедначување на правата на жените и девојките со попреченост“ организирана од ЗЛЦП – Велес поддржана од „The Kvinna till Kvinna Foundation“. На конференцијата учество со свое излагање зеде и Вангелица Гаврилова, истакнат стручњак од пракса при МСУ.