Габриела Матискова од Универзитетот Масарик во Брно, Чешка ќе студира на МСУ еден семестар

Лиса Хенеке од Германија студираше еден семестар на МСУ и го споделува нејзиното искуство како Еразмус+ студент
12 февруари 2022
Резултати и најава за Бесплатни обуки на теми по ваш избор
15 февруари 2022

Габриела Матискова од Универзитетот Масарик во Брно, Чешка, деновиве е во посета на МСУ во рамките на програмата Еразмус+, во делот на мобилност за студенти. Таа овој семестар ќе студира на додипломските студии на Факултетот за правни науки во при МСУ, а наставата ќе се одвива онлајн.

Во рамки на посетата Габриела Матискова оствари средба со вработените од Канцеларијата за меѓународни односи на Меѓународен Славјански Универзитет Г. Р. Державин.