Емирхан Ераслан од Универзитетот Сулејман Демирел, Република Турција на студентска размена на МСУ

Потпишан договор за соработка со Универзитетот „Фехми Агани“ – Ѓаковица, Република Косово
23 септември 2021
Проф. д-р Кети Арсовска – Несторовска во посета на Универзитетот во Задар во Хрватска во рамките на програмата Еразмус+
23 септември 2021

Емирхан Ераслан од Универзитетот Сулејман Демирел, Република Турција, на 22 септември пристигна на Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ во Свети Николе.

Преку Еразмус+ програмата, Емирхан пет месеци ќе студира на нашиот Факултет за информатика. Во рамки на неговата прва посета тој оствари средба со Викторија Велкова, вработена во нашата Канцеларија за меѓународни односи и асистентот м-р Мартин Ѓорѓиев.