Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ продолжи со презентирањето на своите наставни програми пред матурантите од Прилеп

Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ на презентации пред матурантите од Пробиштип, Кратово и Крива Паланка
6 март 2019
На Славјански традиционалнo беше прославена руската Прочка – Масленица
7 март 2019

Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ продолжи со презентирањето на своите наставни програми пред матурантите од СОУ „Кузман Јосифовски – Питу“, СОУ „Орде Цопела“ и СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ во Прилеп.

Покрај можностите за студирање, матурантите беа запознаени и со студентскиот живот на МСУ, активностите кои ги организираат нашите студенти, можностите за стипендии и останатите отворени конкурси.

И годинава планираме да ги посетиме сите градови во Република Северна Македонија. Следете нe’ за да дознаете кога ќе дојдеме токму во Вашиот град!

15 години Меѓународен Славјански Универзитет